*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Samochody i tramwaje wracają na Kraszewskiego i Zwierzyniecką

2017-08-10
Zakończył się remont ulicy Kraszewskiego i Zwierzynieckiej. Był on związany z realizacją inwestycji na terenie dawnej zajezdni tramwajowej w rejonie Gajowej, Sienkiewicza, Kraszewskiego,Zwierzynieckiej.

W związku z zakończeniem prac, na polecenie Miejskiego Inżyniera Ruchu podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z ulicami: Kościelną i Kraszewskiego.

Sygnalizacja świetlna w tym rejonie będzie wyłączona. Utrzymany zostanie obecny ruch ulicą Dąbrowskiego. Jadąc od ul. Wawrzyniaka będzie można skręcać w lewo w ulicę Kościelną, w prawo w ulicę Kraszewskiego i przejechać na wprost wzdłuż Rynku Jeżyckiego. Poruszający się Dąbrowskiego od strony ul. Prusa będą mogli pojechać prosto lub skręcić w prawo w ul. Kościelną.

Z Kraszewskiego będzie można skręcić w prawo w ul. Dąbrowskiego, natomiast w lewo będą to mogły zrobić tylko autobusy i tramwaje. Z ul. Kościelnej będzie możliwy skręt w prawo w ul. Dąbrowskiego, natomiast w lewo dozwolony będzie skręt wyłącznie dla autobusów.

Otwarcie ul. Kraszewskiego oznacza również, że dostępne będą wszystkie wyjazdy we wszystkich kierunkach z ul. Szamarzewskiego oraz zwężony wjazd w ul. Sienkiewicza. Tramwaje pojadą Zwierzyniecką i Kraszewskiego do końca sierpnia. Wraz z ich uruchomieniem oddany zostanie do użytku chodnik wzdłuż inwestycji Zajezdnia Poznań. Zwierzyniecka będzie również dostępna dla samochodów.

Natomiast od 14 sierpnia piesi będą mogli korzystać z chodnika po zachodniej stronie ul. Kraszewskiego na odcinku od ul. Zwierzynieckiej do Sienkiewicza.
Wraz z udostępnieniem wyremontowanych ulic dla ruchu aut i tramwajów zmianie ulegnie również rozkład jazdy autobusów i tramwajów. Szczegóły na stronach MPK i ZTM Poznań.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej