*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wyremontowaliśmy chodnik na ulicy Karpia

2017-08-04
Wyremontowany został jeden z najbardziej potrzebnych chodników na Naramowicach.

- Remont chodnika na ulicy Karpia był naszym priorytetem. Był krzywy i dziurawy, a jest jednym z najbardziej uczęszczanych chodników na naszym osiedlu. Tędy prowadzi najkrótsza droga z licznych bloków mieszkaniowych do przystanków komunikacji miejskiej, punktów handlowych czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - powiedziały Elżbieta Skrzypczyńska i Eleonora Winiarska z Rady Osiedla Naramowice.

W środę, 2 sierpnia, odbył odbiór końcowy robót związanych z remontem chodnika na ulicy Karpia. Chodnik został wyremontowany na odcinku ulicy Naramowickiej do posesji nr 22 (z pominięciem skrzyżowania z ulicą Dworską) o łącznej długości 350 metrów bieżących. Koszt prac brukarskich wyniósł 99 tysięcy złotych. Zadanie zostało zrealizowane ze środków celowych Rady Osiedla Naramowice.

- Teraz dysponujemy większymi środkami na remonty chodników niż w ubiegłych latach. Zmagamy się za to z problemami własności gruntów. Przebieg granic działek jest skomplikowany. Wielu naszych sąsiadów zgłasza do nas pretensje za brak około trzydziestu metrów chodnika na ulicy Błażeja. Nie mogą zrozumieć dlaczego właściciel terenu (deweloper) nie pozwala na budowę brakującego fragmentu chodnika nawet za środki, które znajdują się w dyspozycji rady osiedla. My również tego nie rozumiemy.


Zdjęcie numer 4 przedstawia chodnik na ul. Karpia sprzed remontu


pozostałe informacje


Dowiedz się więcej