*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Miejsca parkingowe na Chwaliszewie dla mieszkańców rejonu Starego Rynku

2017-08-03
Nowe miejsca postojowe zostaną udostępnione mieszkańcom Starego Miasta na ogrodzonym parkingu buforowym na Chwaliszewie.

Aby skorzystać z nowych miejsc postojowych zainteresowani kierowcy będą musieli złożyć pisemny wniosek do Zarządu Dróg Miejskich. Na jego podstawie numer rejestracyjny pojazdu zostanie wpisany do elektronicznego systemu. Dzięki temu kamery zainstalowane na wjeździe na parking rozpoznają numery rejestracyjne pojazdu jako uprawnionego, a system pozwoli na wjazd na parking bez konieczności pobrania biletu z kasownika. Takie rozwiązanie będzie najbardziej wygodne dla mieszkańców. Nie będą musieli okazywać dodatkowych dokumentów, aby zaparkować. Ponadto przy wjeździe na parking będzie wyświetlana informacja, czy są dostępne wolne miejsca.

Z parkingu będą mogły korzystać osoby posiadające identyfikator mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania wydany w związku z zameldowaniem na jednej z ulic, na której wprowadzana jest obecnie strefa uspokojonego ruchu, czyli: plac Kolegiacki, Za Bramką, Wszystkich Świętych, Kozia, Klasztorna, Gołębia, Wodna, Woźna, Wielka, Szkolna, Sieroca, Paderewskiego, Franciszkańska, Góra Przemysła, 23 Lutego (numery od 26 do 43), plac Wielkopolski, Masztalarska, Kramarska, Wroniecka, Żydowska, Szewska, Dominikańska, Stawna, Rynkowa, Ludgardy, Murna, Ślusarska, Świętosławska, Wrocławska, Stawna, Mokra, Jaskółcza.

Korzystanie z parkingu nie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami.

Pierwsze 25 miejsc postojowych na parkingu buforowym na Chwaliszewie będzie dostępne już od 7 sierpnia. Pozostałe, których przegotowanie wymaga prac budowlanych, zostaną udostępnione jesienią.

Wnioski o udostępnienie miejsca postojowego na parkingu przy ul. Chwaliszewo można uzyskać w kasach Wydziału Parkowania ZDM przy ul. Pułaskiego 9 oraz na stronie internetowej ZDM.

Trzeba będzie je złożyć w Wydziale Parkowania wraz z dokumentem potwierdzającym (np.: dowód osobisty lub rejestracyjny pojazdu), że można parkować na "Chwaliszewie".

Uwaga! Pobranie biletu z kasownika umieszczonego przy wjeździe na parking wiązać się będzie z koniecznością uiszczenia opłaty na zasadach komercyjnych
Zobacz więcej:
» Wniosek o udostępnienie miejsca postojowego na parkingu przy ul. Chwaliszewo
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej