*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Most Królowej Jadwigi może być przejezdny od soboty

2017-08-03
Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to od 5 sierpnia samochody będą mogły korzystać z dwóch pasów w każdym kierunku na moście Królowej Jadwigi. Zmianie ulegnie również organizacja na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Strzeleckiej.

W nocy z 4 na 5 sierpnia mają zostać oddane dla kierowców dwa pasy ruchu po obu stronach mostu Królowej Jadwigi. Odgrodzone od jezdni będzie torowisko, na które nie będzie jeszcze można wjechać. Jezdnia od strony torów będzie zwężona, ale wystarczająco szeroko, aby mogły się po nim poruszać samochody.

- W związku z postępem prac przy remoncie torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Królowej Jadwigi, w najbliższym czasie, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu - informuje Miejski Inżynier Ruchu.

W dniach od 5 do 11 sierpnia, zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi - Strzelecka. Nieczynne dla ruchu pieszego zostanie przejście dla pieszych przez ulicę Królowej Jadwigi po stronie Akademii Wychowania Fizycznego oraz niemożliwy będzie skręt w lewo z ulicy Droga Dębińska w ulicę Królowej Jadwigi. Objazd prowadzony będzie ulicami: Kazimierza Wielkiego - Hipolita Cegielskiego - Marii Magdaleny - Garbary. Schemat czasowej organizacji ruchu w załączeniu.

O kolejnych etapach prac będziemy informować z wyprzedzeniem. Remont na całej długości ul. Królowej Jadwigi ma zakończyć się 31 sierpnia.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe UMP


Dowiedz się więcej