*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Uliczny krajobraz po nocnej burzy

2017-08-02
Na skutek burzy zanotowaliśmy awarie sygnalizacji świetlnych, przeciążone zostały kanały kanalizacji deszczowej. Na ulicach gruntowych, które nie posiadają kanalizacji deszczowej powstały zastoiska wody. Straty poniosła również zieleń przyuliczna.

Służby ZDM, dbające o prawidłowe działanie sygnalizacji świetlnych, rozpoczęły naprawy uszkodzonych sygnalizacji. Do godziny 9:00 zostały uruchomione sygnalizacje na skrzyżowaniach ulic: Mieszka I - Słowiańska, Dolna Wilda - św. Jerzego, Wojska Polskiego - Witosa, Przybyszewskiego - Bukowska, Lechicka - Połabska, Bałtycka - Hlonda, Hlonda - Smolna, Mieszka I - Słowiańska, Mieszka I - Słowiańska oraz na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego. Trwają jeszcze prace naprawcze na skrzyżowaniach ulic: Fabianowo - Kowalewicka (przejście dla pieszych), Obornickiej i Kurpińskiego, Stróżyńskiego (przejście dla pieszych), Bałtyckiej i Gnieźnieńskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej oraz na ulicy Bukowskiej przy wyjeździe z lotniska. Prace naprawcze prowadzone są również na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Krańcową, gdzie w wyniku kolizji uszkodzony wysięgnik sygnalizacji świetlnej.

Gwałtowny i silny opad deszczu spowodował konieczność udrożnienia przeciążonych kanałów deszczowych, na przykład na ulicach Podwale, Armii Poznań. Powodujące utrudnienia w ruchu zastoiska wody są systematycznie usuwane. ZDM zlecił również wypompowywanie nadmiaru wód opadowych z ulic gruntowych i niewyposażonych w kanalizację deszczową, na przykład z ulicy Hodowlanej.

W wyniku burzy straty poniosła również zieleń przyuliczna. Na ulicach Naramowickiej, Zwierzynieckiej zostały połamane drzewa. Inspektorzy ZDM wystawiają zlecenia na sprzątanie połamanych gałęzi utrudniających ruch pieszych oraz na docinanie nadłamanych, które mogą zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu przechodniów.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej