*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Ruszają prace przy powiększeniu Strefy Uspokojonego Ruchu

2017-05-19
Rozpoczynają się prace przy powiększeniu Strefy Uspokojonego Ruchu o obszar ograniczony ulicami: Garbary, Podgórna, Al. Marcinkowskiego, Solna i Małe Garbary (tzw. obszar drugi).

W najbliższych dniach drogowców będzie można zobaczyć głównie w rejonie skrzyżowania ulic Garbary i Wszystkich Świętych, a także na ulicy Za Bramką.
W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z wykonaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Garbary z ulicą Wszystkich Świętych.

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązującą organizację ruchu, zwłaszcza na ustawione w rejonie prowadzonych prac znaki zakazu zatrzymywania się i postoju. Dzięki przestrzeganiu obowiązującej organizacji ruchu roboty drogowe będą mogły być przeprowadzone sprawnie i zgodnie z planem, a ograniczenia w ruchu nie będą się przedłużać.

Trzeba zaznaczyć, że już od miesiąca ZDM prowadzi naprawy nawierzchni na jezdniach i chodnikach położonych wokół Starego Rynku.

Przypomnijmy jeszcze, że celem wprowadzenia strefy uspokojonego ruchu na ulicach w centrum Poznania jest:
- zwiększenie komfortu życia mieszkańców,
- poprawa bezpieczeństwa, przejazdów przez centrum miasta,
- uwolnienie chodników od parkujących samochodów i tym samym zwiększenie przestrzeni dla pieszych,
- ograniczenie hałasu oraz emisji spalin.
Głównym narzędziem realizacji założonych celów jest powiększenie strefy zamieszkania oraz zastosowanie ograniczeń poprzez ustawienie znaku B-1 (zakaz ruchu).
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej