*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Rusza remont mostu na Cybinie. Zmiany w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

2017-05-17
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje, że w najbliższych dniach rozpocznie się remont obiektów mostowych na rzece Cybina w ciągu ul. Warszawskiej, w kierunku wyjazdu do Swarzędza.

W związku z koniecznością jak najszybszego przeprowadzenia robót remontowych nastąpią zmiany organizacji ruchu na ul. Warszawskiej, tuż przy granicy Miasta Poznania z gm. Swarzędz.

W nocy z 21 maja (niedziela) na 22 maja 2017 (poniedziałek), ok. godz. 6.00 rano wyłączona zostanie z ruchu kołowego południowa jezdnia ul. Warszawskiej (wyjazd w kierunku Swarzędza).

Na odcinku ok. 500 m  (za ul. Poziomkową, przed wiaduktem kolejowym do zwężenia pasa rozdziału za ul. Sośnicką) ruch samochodowy odbywać się będzie dwukierunkowo po północnej jezdni ul. Warszawskiej. Jeden pas ruchu w kierunku Swarzędza i jeden pas w kierunku Poznania.
Zamknięcie to przewidywane jest do końca lipca 2017 r.

Już w czwartek, 18 maja, prowadzone będą prace przygotowawcze do remontu mostu, w tym demontaż barier energochłonnych na przewiązkach. W związku z tym, obie jezdnie ul. Warszawskiej w pobliżu mostu mogą zostać zwężone do jednego pasa, a prędkość maksymalna w rejonie prac ograniczona do 50 km/h.

Spółka PIM oraz wykonawca robót przepraszają za utrudnienia i zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby roboty zostały zakończone jak najszybciej.
Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej