*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Platany będą rosły w okolicach Dworca Głównego PKP

2017-04-13
Rozpoczynamy sadzenie zieleni na terenach w okolicach ul. Wujka. Przybędzie tam między innymi 29 platanów.

Jeszcze przed oddaniem do użytku budynku Dworca Głównego PKP i przylegającego centrum handlowego w okolicach ul. Wujka i al. Przemysła II stworzono ogromne trawniki. Posadzono również drzewa.

Teraz przychodzi kolejny etap upiększania tego rejonu miasta. Zarząd Dróg Miejskich w ramach dbania o zieleń przyuliczną posadzi tam między innymi 29 platanów, pojawią się krzewy wydmuchrzycy piaskowej, zaplanowaliśmy także nowe trawniki. Niestety trzeba będzie także przeprowadzić wyrównywania terenu i naprawę części chodników. Szczególnie w miejscach w których nielegalnie parkują samochody.

Choć na ogromnym parkingu CH Avenida postój do 3 godzin jest darmowy, a na pobliskim jednopoziomowym pojazd można zaparkować za złotówkę, to wielu właścicieli samochodów rozjeżdża okoliczną zieleń i drogi dla pieszych.

Dlatego, by zabezpieczyć przechodniów, drzewa, trawniki w wybranych miejscach zamontowane zostaną paliki. Mają one uniemożliwić łamiącym przepisy na wjeżdżanie w miejsca, które nie są przeznaczone na parkowanie.

Nie bez znaczenia są także walory estetyczne. Co mają powiedzieć przyjeżdżający do Poznania, którzy wychodząc z dworca kolejowego lub autobusowego od razu dostrzegają rozjeżdżone grzęzawiska zamiast zieleni mogącą być pierwszą wizytówką naszego miasta.

Prace przy zazielenianiu okolic ul. Wujka podzielono na dwa etapy. W pierwszym przede wszystkim skupimy się na wyrównaniu terenu i sadzeniu. W drugim przyjdzie kolej na pielęgnację terenu.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej