*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

O strefie uspokojonego ruchu z radnymi ze Starego Miasta

2017-02-15
O nowej organizacji ruchu i rozwiązaniach drogowych wokół Starego Rynku rozmawialiśmy z przedstawicielami Rady Osiedla Stare Miasto.

Już latem na obszarze ograniczonym ulicami: Garbary, Podgórną, Al. Marcinkowskiego, Solną, Wolnica i Małe Garbary wprowadzany będzie kolejny etap Strefy uspokojonego ruchu. To wiąże ze zmianami w poruszaniu się po tej części Poznania.

O tym jak wyglądają szczegółowe plany rozmawialiśmy z radnymi osiedlowymi ze Starego Miasta. Zwrócili oni uwagę na pozytywne aspekty uspokojenia ruchu w Centrum. Zwiększa się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zmniejsza hałas i emisja spalin. Śródmieście jest bardziej przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale również dla przyjeżdżających tutaj z innych części Poznania oraz turystów.

Radni zapoznali się między innymi ze szczegółowymi planami zmian na każdej z ulic, na których zaznaczone są wszystkie znaki drogowe, linie na jezdni. Mieli kilka propozycji nowych rozwiązań, które zostaną wzięte pod uwagę przez projektanta, który także uczestniczył w spotkaniu.

O zmianach będziemy na bieżąco informować. Przypominamy, że jeszcze w tym miesiącu odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami i taksówkarzami. Rozpocznie się ono 16 lutego o godzinie 17.00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.

Na 22 lutego, na godzinę 17.00, w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Poznania zaplanowano spotkanie z mieszkańcami. W ich trakcie będzie można zgłaszać uwagi i sugestie co do proponowanych rozwiązań.

Prace mają rozpocząć się latem. Wówczas to otwarty zostanie specjalny punkt informacyjny w którym będą dyżurować osoby odpowiedzialne za prowadzenie robót.

Mieszkańcy do 28 lutego mogą przesyłać swoje uwagi i sugestie również na adres mailowy: strefa30@zdm.poznan.pl.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej