*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Czerwcowe remonty torowisk. Zmiany w organizacji ruchu

2014-05-30
Jaki informuje MPK, w czerwcu przeprowadzane będą remonty torowisk na poznańskich ulicach. Roboty torowe spowodują czasowe wyłączenia ruchu tramwajowego i zmiany w organizacji komunikacji samochodowej. Jak podaje MPK od 3 do 10 czerwca remontowane będzie torowisko na ul. Warszawskiej na przejeździe z ul. Mogileńską. Od 11 do 18 czerwca toczyć się będą prace na ul. Hetmańskiej na przejeździe z ul. Dmowskiego. Od 28 czerwca do 12 lipca MPK wymieni 200 metrów...
więcej >

W czwartek nie będzie czynna kasa ZDM

2014-05-28
Informujemy, że w czwartek, 29 maja 2014 roku, nie będzie czynna kasa Zarządu Dróg Miejskich. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
więcej >

Uwaga kierowcy! Estakada katowicka wyłączona z ruchu w nocy z soboty na niedzielę

2014-05-27
Informujemy, że z soboty na niedzielę, tj. z 31 maja na 1 czerwca 2014 roku, zostanie wyłączona z ruchu ulica Bolesława Krzywoustego na odcinku od ronda Rataje do wiaduktu nad ulicami Żegrze/Chartowo. Prace polegające na zawężeniu szerokości jezdni do 2,5 m, montażu zapór drogowych, tzw. szykan, które mają uniemożliwić wjazd na estakadę katowicką pojazdom ciężarowym i autobusom rozpoczną się w sobotę około godziny 19 i zakończą się w niedzielę...
więcej >

Uwaga piesi, pasażerowie komunikacji miejskiej! Remonty schodów i wymiana balustrad na przystankach PST

2014-05-27
Informujemy pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej, że trwają prace remontowe na przystankach PST Kurpińskiego i Szymanowskiego.
PST Kurpińskiego
Do 30 września 2014 roku będzie trwać przebudowa schodów prowadzących z poziomu przystanków tramwajowych na wiadukt. Prace wykonuje na zlecenie ZDM firma INPRO-BUD Andrzej Świderski sp. j.
Ruch pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej odbywa się czynnymi biegami schodowymi.
PST Szymanowskiego
Trwa drugi etap wymiany balustrad na skarpie północnej. Zakończenie prac zostało wyznaczone na koniec czerwca 2014 roku....
więcej >

Zmiana organizacji ruchu na al. Niepodległości - budowa kolektora ogólnospławnego

2014-05-26
Jak informuje Aquanet SA w związku z realizacją inwestycji ?Budowa Kolektora Ogólnospławnego wraz z przelewem burzowym w al. Niepodległości?, od 28 maja 2014 roku nastąpi zmiana organizacji ruchu na al. Niepodległości.
Szczegóły dotyczące inwestycji na stronach internetowych Aquanetu.
wizualizacja Aquanet
więcej >

Uwaga kierowcy! Remont nawierzchni jezdni na ulicy Witosa. Badania stanu technicznego want na wiadukcie Narutowicza

2014-05-26
Informujemy, że w dniach 27 - 29 maja 2014 roku, zostanie przeprowadzony remont nawierzchni jezdni ulicy Witosa. Prace będą polegać na frezowaniu zniszczonej i ułożeniu dwóch warstw nawierzchni jezdni.
Roboty będą prowadzone na lewym pasie wschodniej jezdni w rejonie wiaduktu w ciągu ulicy Juraszów oraz na prawym pasie zachodniej jezdni w rejonie ulicy Szydłowskiej.Ruch kołowy odbywać się będzie po dwóch pozostałych pasach jezdni.
Informujemy również, że na zlecenie ZDM zostaną przeprowadzone badania...
więcej >

KOMUNIKAT. Uwaga kierowcy! Od czerwca zmiany w sposobie płatności w SPP na Jeżycach

2014-05-23
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że od miesiąca CZERWCA 2014
nie będzie możliwe dokonywanie opłat za postój w SPP na Jeżycach przy pomocy kart chipowych. Zmiany spowodowane są prowadzonymi pracami modernizacyjnymi związanymi z uruchomieniem systemu PEKA. Jednocześnie informujemy, że opłaty za postój w SPP na Jeżycach można uiścić bilonem w automacie parkingowym lub skorzystać z usług płatności mobilnej: MoBilet, mPay, SkyCash lub Pango.
Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.
więcej >

Projekt koncepcyjny ?strefy 30? w centrum Poznania. Etap II i III

2014-05-21
Prezentujemy nowy projekt koncepcyjny ?strefy 30? w centrum Poznania. Strefa 30 stosowana jest często w zabytkowych częściach miast, gdzie ulice są wąskie, ruch jest duży, a przejazdy tranzytowe powinny być eliminowane. Dlatego też w obszarach centralnych największych europejskich metropolii od wielu lat powstają strefy uspokojonego ruchu, zapewniające większe bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu oraz lepszy komfort życia mieszkańcom. W Poznania ?strefa 30? zaczęła funkcjonować 1 lipca 2013 roku. Poznań był jednym...
więcej >

Uwaga piesi! Utrudnienia w ruchu pieszych na ulicy Szamarzewskiego

2014-05-21
Informujemy, że w środę, tj. 21 maja 2014 roku, rozpoczyna się remont chodnika po południowej stronie ulicy Szamarzewskiego na odcinku od ulicy Polnej do ulicy Kraszewskiego. Prace remontowe będą trwać do 21 lipca 2014 roku.
W trakcie prac remontowych zapewniony będzie dojście do posesji. Pozostali piesi proszeni są o korzystanie z chodnika po drugiej stronie ulicy.
Zakres remontu został ustalony z Radą Osiedla Jeżyce. Środki na prace remontowe pochodzą ze środków,...
więcej >

VII Eko Rajd

2014-05-20
Dzisiaj, Straż Miejska Miasta Poznania, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Automobilklub Wielkopolski, Zakład Lasów Poznańskich i Zarząd Dróg Miejskich organizują VII Eko - Rajd Drogami Rowerowymi Poznania. Impreza jest adresowana do uczniów szkół podstawowych i ma na celu propagowanie bezpieczeństwa i partnerskich zachowań uczestników ruchu drogowego, popularyzowanie przyjaznego środowisku środka transportu i rekreacji z wykorzystaniem miejskiej sieci dróg rowerowych oraz promowanie walorów turystyki rowerowej. Regulamin...
więcej >

Zapraszenie do zapoznania się ze zwycięską pracą w konkursie na koncepcję - Zagospodarowania elementami małej architektury i zielenią ulicy Głogowskiej na odcinku od mostu Dworcowego do ulicy Ściegeinnego w Poznaniu

2014-05-16
Miło jest nam poinformować, że na naszej stronie internetowej można już zapoznać się z pracą, która została najwyżej oceniona w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania elementami małej architektury i zielenią ulicy Głogowskiej na odcinku od mostu Dworcowego do ulicy Ściegiennego w Poznaniu. Autorkami pracy są Panie Agnieszka Lewandowska i Emilia Sakowska. Pracę można zobaczyć w zakładce - Projekty drogowe.
więcej >

Utrudnienia w ruchu komunikacji tramwajowej w związku z przebudową Kaponiery i mostu Uniwersyteckiego. PST czynna w niedziele.

2014-05-16
Informujemy, że w związku z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego konieczne jest wprowadzenie zmian w komunikacji tramwajowej na trasie PST. Prace związane z budową konstrukcji garażu dwupoziomowego oraz rozbiórką pozostałej części mostu Uniwersyteckiego nad siecią trakcyjną trasy PST będą prowadzone w godzinach wieczornych w piątki i soboty do godziny 24.00. Przez najbliższe cztery weekendy:16 ? 17, 23 ? 24 maja oraz 30 ? 31 maja, trasą PST,...
więcej >

Uwaga kierowcy! Remont ulicy Marcelińskiej. Od poniedziałku 19 maja

2014-05-15
Informujemy, że w poniedziałek, 19 maja br., rozpocznie się remont ulicy Marcelińskiej na odcinku od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostroroga. Prace remontowe będą polegać na frezowaniu zniszczonej i ułożeniu nowej nawierzchni jezdni.
Na czas trwania remontu na ulicy Marcelińskiej zostanie wprowadzona nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu ? od ulicy Grochowskiej do ulicy Ostroroga. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Wszystkim kierowcom zalecamy objazd...
więcej >

Ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie koncepcji "Zagospodarowanie elementami małej architektury i zielenią ulicy Głogowskiej na odcinku od mostu Dworcowego do ulicy Ściegiennego w Poznaniu"

2014-05-13
Informujemy, że dziś, tj. 13 maja, w siedzibie ZDM, odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na opracowanie koncepcji ?Zagospodarowania elementami małej architektury i zielenią ulicy Głogowskiej na odcinku Mostu Dworcowego do ul. Ściegiennego w Poznaniu?. Sąd konkursowy, w składzie, arch. Andrzej Nowak - Architekt Miasta Poznania (przewodniczący) Joanna Bielawska ? Pałczyńska - Miejski Konserwator Zabytków, Piotr Libicki - Koordynator ds. estetyki wizerunku miasta Poznania, dr hab. Piotr Urbański - Kierownik Katedry...
więcej >

Uwaga kierowcy! Ulica Rembertowska wyłączona z ruchu kołowego

2014-05-13
Informujemy, ze w dniach 15 ? 31 maja 2014 roku zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Rembertowska na odcinku od ulicy Promienistej do ulicy Górniczej. Ulica zostaje wyłączona z ruchu na wniosek firmy Develompent II CLR sp. z o.o., inwestora budującego osiedle mieszkaniowe. Zgodnie z planem do końca maja 2014 roku zostanie sfrezowana stara a następnie ułożona nowa warstwa ścieralna nawierzchni jezdni. Docelowo, inwestor wybuduje również chodniki oraz wjazdy.
Za wszystkie...
więcej >

Nowe stawki za usuwanie pojazdów z pasa drogowego

2014-05-12
Informujemy, że od 1 czerwca 2014 roku będą obowiązywać nowe stawki na usuwanie pojazdów z pasa drogowego, z mocy art. 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 roku w sprawie usuwania pojazdów, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej. Koszt odholowania samochodu osobowego wynosi 475 (dotąd 450) zaś wezwania lawety 420 (dotąd...
więcej >

,,Ulica Książek?? w najbliższą sobotę. Zmiany w organizacji ruchu

2014-05-09
Informujemy, że w związku z organizacją imprezy ?Ulica Książek? nastąpią zmiany w organizacji ruchu na ulicy Kantaka. W trakcie imprezy, w dniu 10 maja br. ulica Kantaka zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Zamknięcie potrwa od godz. 14.00 do 20.00.
Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.
Uprzejmie prosimy o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie.
foto ZDM
więcej >

Uwaga kierowcy, pasażerowie komunikacji miejskiej! Awaria wodociągowa. Utrudnienia w ruchu na ulicy Dąbrowskiego

2014-05-09
Informujemy, że że 10 maja (sobota) o godzinie 7:00 rozpoczną się prace związane z usuwaniem przez Aquanet awarii wodociągowej na ul. Dąbrowskiego 9/11.
Na wniosek firmy Aquanet od godziny 5:00 nie będą kursowały tramwaje na odcinku od rynku Jeżyckiego do mostu Teatralnego, a samochody jadące od rynku Jeżyckiego w stronę ulicy Roosevelta będą poruszać się po jednym pasie ruchu (jeden będzie wyłączony). Prace obejmujące usunięcie awarii, płukanie rurociągu i...
więcej >

Święto ulicy Żydowskiej już w najbliższy weekend. Zmiany w organizacji ruchu

2014-05-09
W najbliższy weekend, 10 i 11 maja br., obchodzić będziemy w Poznaniu II Święto ulicy Żydowskiej. W sobotę i niedzielę ulica Żydowska przy Starym Rynku zaoferuje mieszańcom wiele atrakcji.
Będzie długi stół, przy którym można będzie zjeść (nie tylko) przysmaki żydowskiej kuchni, będzie tętniąca muzyką scena, będzie też coś dla miłośników architektury i historii. Wystąpią Trio Taklamakan, Trio Anatewka, artyści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu i Teatru Nowego im....
więcej >

Płatności za parkowanie w Poznaniu coraz bardziej mobilne

2014-05-09
Zarząd Dróg Miejskich systematycznie rozszerza gamę systemów płatności mobilnych, dzięki którym można bezgotówkowo opłacić postój w Strefie Płatnego Parkowania. Miło nam poinformować, że od początku maja można korzystać z kolejnej oferty na mobilne parkowanie ? Pango Mobilne Parkingi.
Płatności mobilne za parkowanie w poznańskiej Strefie Płatnego Parkowania zostały wprowadzone w 2010 roku. Wielu kierowców doceniło płynące z nich korzyści, np. brak konieczności szukania parkomatu czy posiadania drobnych.
Mamy nadzieję,...
więcej >

Utrudnienia na ul. Grochowskiej. Aquanet naprawia przyłącze kanalizacji sanitarnej

2014-05-07
Jak informuje firma Aquanet "od dnia 07.05.br. (środa) o godz 6.15 rozpoczną się prace związane z awaryjną naprawą przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku przy ulicy Grochowskiej 35 (na wysokości ul. Płowieckiej).
W związku z powyższym konieczne jest całościowe zamkniecie prawej strony ul. Grochowskiej (dwa pasy jadąc od strony ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Hetmańskiej)
Ruch zostanie przekierowany na lewą stronę ul. Grochowskiej (po jednym pasie w obie strony)".
Planowany termin zakończenia prac...
więcej >

Utrudnienia w ruchu komunikacji tramwajowej w związku z przebudową Kaponiery i mostu Uniwersyteckiego

2014-05-06
Informujemy, że w związku z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego konieczne jest wprowadzenie zmian w komunikacji tramwajowej na trasie PST. W weekendy prowadzone będą prace związane z budową konstrukcji garażu dwupoziomowego oraz rozbiórką pozostałej części mostu Uniwersyteckiego nad siecią trakcyjną trasy PST. Przez najbliższe cztery weekendy: 9 ? 12, 16 ? 19, 23 ? 26 maja oraz między 30 maja a 2 czerwca trasą PST, na odcinku...
więcej >

Taczaka. Kolejny etap prac zakończony

2014-05-06
Taczaka zmienia swoje oblicze. W zeszły roku na ulicy wprowadzono zmiany w projekcie organizacji ruchu oraz w sposobie zagospodarowania samej ulicy. Pojawiły się nowe elementy małej architektury wraz z zielenią. Prace obejmowały przede wszystkim północą stronę ulicy Taczaka. Dodatkowo na ulicy wprowadzono ?strefę zamieszkania?, co oznacza, że piesi są uprzywilejowanymi uczestnikami ruchu drogowego i mogą korzystać z całej szerokości ulicy. Zmiany w organizacji ruchu obowiązują od 1 maja i funkcjonować...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Słupskiej

2014-05-05
Informujemy, że w środę i czwartek, tj. 7 i 8 maja 2014 roku, wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Słupskiej. Na zlecenie ZDM zostanie przeprowadzony remont nawierzchni jezdni na odcinku od ulicy Uzdrowiskowej w kierunku ulicy Dąbrowskiego. Remont nawierzchni jezdni przeprowadzi Zakład Robót Drogowych.
Roboty drogowe będą prowadzone "pod ruchem". Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu. Utrudnienia będą polegać między innymi na czasowych zwężeniach jezdni, przemieszczaniu sprzętu drogowego...
więcej >


Dowiedz się więcej