*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Uwaga! IMGW ostrzega przed gołoledzią

2014-01-31
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wystąpienia opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Według zapowiedzi IMGW opady mają się rozpocząć dzisiaj ok. godziny 18.00 i potrwać do godz. 4.00 dnia następnego. Wykonawcy prac związanych z zimowym utrzymaniem ulic administrowanych przez ZDM zostali zobowiązania do podjęcia działań profilaktycznych.
W związku ze zapowiedziami IMiGW bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na bardzo trudne warunki zimowe.
Jak zawsze,...
więcej >

Estakada w ciągu ulicy Krzywoustego

2014-01-30
Zarząd Dróg Miejskich wykonał wszystkie zalecenia zawarte w ekspertyzie Politechniki Poznańskiej. Zmiany dotyczyły konieczności montażu dodatkowych podpór filarów, likwidacji wyznaczonych latarni ulicznych oraz wprowadzenia ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz wprowadzenia zakazu ruchu na wiadukcie pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Ekspertyza dopuszcza jedynie możliwość ruchu pojazdów komunikacji zbiorowej. O czym informowaliśmy na bieżąco opinię publiczną.
Stan techniczny obiektu jest przedmiotem stałego monitoringu ZDM, Politechniki Poznańskiej i innych służb. Niezależnie...
więcej >

Odpowiedź na artykuł w Gazecie Wyborczej

2014-01-29
W związku z artykułem Pani Joanny Leśniewskiej ?Wytną 60 drzew i zrobią ?autostradę?, opublikowanym 29 stycznia w Gazecie Wyborczej pragniemy wyjaśnić, że koncepcję przebudowy ulicy Husarskiej w Poznaniu finansuje Rada Osiedla Grunwald ? Południe. W sprawie budowy ulicy Husarskiej, jej przebiegu i kształtu odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami lokalnej społeczności na przykład 19.04, 24.05, 12.12 2013 r. Z przebiegu spotkań wynikało, że mieszkańcom najbardziej zależy na przebudowie jezdni, budowie...
więcej >

Uwaga utrudnienia w ruchu! Awaria wodociągu na ul. Dąbrowskiego

2014-01-28
Jak informuje firma Aquanet od godziny 13:00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Dąbrowskiego (na wysokości budynku nr 15), spowodowane awaryjną naprawą wodociągu. Ruch drogowy w obie strony będzie utrzymany, ale pojawi się przewężenie w kierunku Ogrodów.
Od 13:00 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy. Jak zapewnia Aquanet prace naprawcze realizowane są non-stop, by jak najszybciej umożliwić dostęp do wody i przywrócić ruch drogowy do pierwotnego stanu.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu...
więcej >

Ogłoszenie

2014-01-27
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wzywa właściciela kolumny reklamowo-handlowej zlokalizowanej w pasie drogowym ulicy Księcia Mieszka I do zgłoszenia się w siedzibie ZDM, ul. Wilczak 16, 61-623 Poznań, pok. 108, do dnia 10 lutego 2014 roku. Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00 do 15.00. W przypadku nie zgłoszenia się w podanym terminie ZDM podejmie działania zmierzające do usunięcia kolumny z pasa drogowego.
więcej >

Konsultacje Planu Transportowego Miasta Poznania

2014-01-24
Wspólnie z Urzędem Miasta Poznania zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w II etapie konsultacji społecznych dotyczących projektu dokumentu Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Miasta Poznania (do roku 2025). W czwartek, 30 stycznia 2014 r., o godzinie 17:00, w sali 207 (II piętro) Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17 odbędzie się spotkanie, na którym mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi i opinie do założeń Planu Transportowego Aglomeracji Poznańskiej.
Więcej informacji...
więcej >

IMGW ostrzega przed mrozem

2014-01-23
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym mrozem, który może wystąpić w najbliższych dniach. Temperatura na terenie Poznania może spaść nawet -12 stopni Celsjusza.
W związku ze zapowiedziami mrozu bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na trudne warunki zimowe.
Szczególny apel kierujemy do kierowców.
Przypominamy:
? działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach,
? w zmiennych warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność,...
więcej >

Nocne prace budowlane na moście Uniwersyteckim. Nocne wyłączenia trasy PST

2014-01-23
W styczniu rozpoczęły się prace związane z demontażem północnej części zachodniego mostu Uniwersyteckiego. Prace prowadzone są nocami nad trasą PST. Do prac rozbiórkowych używany jest specjalistyczny sprzęt do cięcia żelbetu. Następnie poszczególne fragmenty starej konstrukcji są przenoszone przy pomocy dźwigu na plac budowy, gdzie są rozkuwane. Po oddzieleniu stali zbrojeniowej gruz jest wywożony z placu budowy.
W związku z koniecznością intensyfikacji prac budowlanych konieczne będą wyłączenia trakcji tramwajowej nad trasą PST...
więcej >

Uwaga piesi! Utrudnienia na moście Teatralnym

2014-01-22
W związku z pytaniami o działanie sygnalizacji świetlnej na przejściu przez torowisko tramwajowe na moście Teatralnym informujemy, że przyczyną dłuższego oczekiwania na zielone światło dla pieszych jest awaria zwrotnicy tramwajowej. W dniu wczorajszym serwis firmy Vialis dokonał sprawdzenia działania sygnalizacji. Sygnalizacja działa prawidłowo, zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Wspólnie z wykonawcą prac, służbami MPK prowadzone są prace w celu usunięcia awarii zwrotnicy.
Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.
foto...
więcej >

Koncepcja przebudowy ulicy Husarskiej

2014-01-22
Informujemy, że w zakładce "Projekty drogowe" została zamieszczonona koncepcja przebudowy ulicy Husarskiej w Poznaniu. W zakładce znajduje się również opis zadania drogowego.
Jednocześnie informujemy, że koncepcja sfinansowana została ze środków, które znajdują się w dyspozycji Rady Osiedla Grunwald Południe. Zakres prac został również ustalony w porozumieniu z radą. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, na prośbę RO Grunwald ? Południe Zarząd zamieścił koncepcję na stronie internetowej do opiniowania. Następnie, między innymi, dzięki przesłanym...
więcej >

Prezydent Poznania na budowie węzła Kaponiera

2014-01-22
Zgodnie z zapowiedziami w sobotę, 18 stycznia przywrócony został ruch tramwajowy na ulicy Roosevelta. We wtorek, 21 stycznia Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny obejrzał stan zaangażowania prac. Plac budowy odwiedzili również dziennikarze oraz przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego. Informacji o przebiegu inwestycji, zaangażowaniu prac i planach związanych z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego udzielali między innymi Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM ds. inwestycji oraz przedstawiciele firmy OHL, lidera...
więcej >

OSTRZEŻENIE IMGW dla miasta Poznania. Uwaga kierowcy, piesi!

2014-01-20
Od wczoraj mamy do czynienia z niezwykle trudnymi warunkami drogowymi zarówno dla kierowców, pieszych jak i wszystkich służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie ulic. Przyczyną jest niespotykana od lat gołoledź. Prace związane z zimowym utrzymaniem poznańskich ulic trwają od niedzieli, 19 stycznia. Dyżurny ZDM od wczesnych godzin porannych zlecał prace interwencyjne a o ok. godziny 8 wydał polecenie posypania solą drogową miejsc niebezpiecznych, w tym wiaduktów, mostów. Następnie na ulice sieci...
więcej >

Uwaga kierowcy, piesi! Trudne warunki na jezdniach i chodnikach. Ostrzeżenie o marznących opadach deszczu

2014-01-20
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy - Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu w najbliższych godzinach nadal występować będą marznące opady mżawki i deszczu, powodujące gołoledź. Temperatura rano będzie wynosić od -4°C do -3°C/ temperatura gruntu od -4°C do -3°C. Zachmurzenie całkowite. Wiatr umiarkowany i dość silny 20-38 km/h, porywisty do 50 km/h, wschodni.
Przed godziną 10 IMGW - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu...
więcej >

Podziękowania dla ZDM

2014-01-17
Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania od Stowarzyszenia Na Tak za pomoc w organizacji Run of Spirit - Bieg Na Tak. Stowarzyszenie istnieje, aby nieść wszechstronną pomoc we wszystkich dziedzinach życia osobom niepełnosprawnym intelektualnie, a w szczególności osobom z Zespołem Downa oraz ich rodzinom.
Serdecznie dziękujemy.
więcej >

W sobotę tramwaje wracają na Kaponierę

2014-01-15
Wczoraj miały miejsce próbne przejazdy tramwajowe na węźle komunikacyjnym rondo Kaponiera. Jazdy próbne wykonano tramwajami typu: N, Tatra, Solaris, Moderus, Alfa, GT 8, 105 N. Próby przeprowadzono pod kątem sprawdzeń torowo ? sieciowych. Testy wypadły pomyślnie. Aby być gotowym na uruchomienie komunikacji liniowej w sobotę, 18 stycznia MPK i ZTM w tym tygodniu zaplanowały kolejne próby tramwajowe.
Zmiany w tymczasowej organizacji ruchu, w tym powrót części tramwajów, planowany jest na...
więcej >

Zimowe warunki na drogach

2014-01-15
Sprawdziły się zapowiedzi synoptyków. Dzisiejszy poranek przywitał nas piękną zimową aurą. Pierwsze, słabe opady śniegu wystąpiły wczoraj w godzinach popołudniowych. Intensywniej śnieg zaczął padać po północy. Firmy odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg od wczoraj popołudnia pracują na terenie miasta. Wykonawcy mają w dyspozycji: 28 pługoposypywarek, 21 pługów samochodowych, 14 zestawów samochodowych lub ciągnikowych (pług + piaskarka). Taka proporcja sprzętu gwarantuje zwiększenie częstości usuwania mechanicznego śniegu a zmniejszenie posypywania solą. Przypominamy,...
więcej >

Kolejny projekt drogowy na naszej stronie - Ciąg pieszo ? rowerowy w ciągu ulicy Biskupińskiej

2014-01-10
W maju 2013 roku prezentowaliśmy projekt budowy chodników i ścieżki rowerowej w ciągu ulic Strzeszyńskiej na odcinku od ulicy Iwonickiej do ulicy Biskupińskiej i Biskupińskiej na odcinku od ulicy Strzeszyńskiej do ulicy Jastrowskiej. Po przeprowadzonym opiniowaniu
i wprowadzeniu zmian została przeprowadzona procedura przetargowa a październiku rozpoczęły się prace budowlane. Przypominamy, że do realizacji projektu szczególnie przyczyniła się Rada Osiedla Podolany, która wyasygnowała na jego realizację ok. 200 tysięcy złotych. Do...
więcej >

Przetarg na Przebudowę układu komunikacyjnego w obrębie ul. Czechosłowackiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Łozową

2014-01-10
Informujemy, że termin składania ofert w postępowaniu przetargowym pn. ?Przebudowa układu komunikacyjnego w obrębie ul. Czechosłowackiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Łozową w Poznaniu" został wydłużony do 24 stycznia 2014 roku. Przyczyną przedłużenia terminu składania ofert jest duże zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców inwestycji. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu, jako zamawiający, w trosce o należyte przeprowadzenie postępowania przetargowego i prawidłową realizację inwestycji redaguje odpowiedzi...
więcej >

Uwaga kierowcy i piesi! Ostrzeżenie o silnym wietrze, opadach deszczu, śniegu i oblodzeniu

2014-01-10
Jak informują synoptycy w najbliższych dniach na obszarze miasta Poznania przewiduje się spadek temperatury powietrza i gruntu poniżej 0°C, co po opadach deszczu i śniegu oraz silnym wietrze powodować może zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
Zarząd Dróg Miejskich przekazał ostrzeżenie wykonawcom usługi zimowego utrzymania poznańskich ulic.
Bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na warunki zimowe. Pogorszenie pogody może być przyczyną spowolnienia ruchu.
Szczególny apel kierujemy do kierowców.
Przypominamy:
? działania...
więcej >

Utrudnienia w ruchu związane z XXII FINAŁEM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

2014-01-10
Informujemy, że w związku z XXII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, 12 stycznia 2013 roku, wystąpią utrudnienia w ruchu w rejonie Centrum Kultury Zamek. W godzinach 6- 24 wyłączona z ruchu zostanie północna, przylegająca do CK Zamek, jezdnia ulicy Święty Marcin na odcinku od alei Niepodległości do ulicy Kościuszki. Wyłączone z ruchu będzie również torowisko tramwajowe.
Informujemy również, że kierowcy muszą się liczyć z możliwością wyłączenia również południowej jezdni...
więcej >

Pierwszy przystanek typu wiedeńskiego na ulicy Gwarnej

2014-01-10
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2013 roku zawarta została umowa między firmą P.U.H. BUD ? BRUK a Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu na realizację inwestycji pn. ?Budowa przystanku tramwajowego typu wiedeńskiego na ulicy Gwarnej w Poznaniu?. Wybrany w przetargu wykonawca rozpoczęcie prac budowlanych zaplanował w I kwartale 2014 roku. Termin zakończenia inwestycji został wyznaczony na koniec maja 2014 roku. Będzie to pierwszy w Poznaniu tzw. przystanek wiedeński. Przystanek powstaje...
więcej >

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sycowska ? Opłotki

2014-01-10
Informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi przez firmę Aquanet na ulicy Fabianowo ("Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami na os. Fabianowo?) w dniu 11 stycznia br. od godz. 8.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sycowska ? Opłotki. Zmiana polegać będzie na wprowadzeniu ?łamanego? pierwszeństwa przejazdu na trasie obowiązującego objazdu. Pierwszeństwo przejazdu będą miały pojazdy zjeżdżające z ul. Opłotki w prawo w ul. Sycowską oraz kierowcy poruszający się...
więcej >

18 stycznia tramwaje wracają na Kaponierę

2014-01-08
Zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński zdecydował o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu związanych z przebudową ronda Kaponiera. Tramwaje wrócą na trasy na osi północ-południe i na zachód.
Po długiej przerwie na rondo Kaponiera wrócą tramwaje! Jak zaznacza zastępca prezydenta Mirosław Kruszyński ?ta zmiana powinna w znacznym stopniu poprawić standard obsługi w transporcie miejskim Poznania. To efekt pracy specjalistów z kilku jednostek Miasta, wykonawców oraz sprzyjającej budowie pogodzie. Brak zimy, to...
więcej >

Demontaż fragmentów mostu Uniwersyteckiego

2014-01-07
Informujemy, że trwają prace przygotowawcze do rozbiórki mostu Uniwersyteckiego. Zadanie realizowane jest wraz z przebudową węzła komunikacyjnego rondo Kaponiera. W ramach przebudowy mostu (wiaduktu) Uniwersyteckiego wschodniego i zachodniego nie ulegnie zmianie ich geometria oraz zagospodarowanie w ich obrębie. Przebudowa mostu Uniwersyteckiego zakłada wymianę podparcia i konstrukcji płyt wiaduktów wschodniego i zachodniego. W trakcie realizacji inwestycji występuje konieczność zapewnienia ruchu kolejowego i tramwajowego. Dzisiaj w nocy rozpoczną się pierwsze prace związane...
więcej >

Nowe drzewa na ulicy Kasprzaka

2014-01-07
Miło nam poinformować, że na ulicy Kasprzaka na odcinku od ulicy Hetmańskiej do ulicy Palacza w ramach rekonstrukcji drzewostanu posadzono 31 klonów polnych. Dla poprawy warunków siedliskowych nowych drzew wymieniono również podłoże pod nasadzeniami, a misy z drzewami wymulczowano zrębkami drewna. W celu ochrony drzew przez rozjeżdżaniem przez samochody zamontowano metalowe osłony. Trawniki zostały zabezpieczone niskimi drewnianymi palikami. Nowe nasadzenia będą podlegały pielęgnacji prowadzonej na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich....
więcej >


Dowiedz się więcej