*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Uwaga kierowcy, pasażerowie komunikacji miejskiej. Remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Garbary, Małe Garbary, Estkowskiego

2013-04-30
Informujemy, że poniedziałek, 6 maja 2013 roku, rozpocznie się remont torowiska na moście Chrobrego i ulicy Garbary. Prace remontowe prowadzone będą na zlecenie MPK. W komunikacie prasowym MPK informuje:
?Remont na Moście Chrobrego i Garbarach spowoduje również utrudnienia drogowe - zwężenie do jednego pasa jezdni w kierunku Ronda Śródka, głównie nocami.
W tym samym czasie wymieniane będzie torowisko na skrzyżowaniu ulic Garbary/Estkowskiego. By nie paraliżować ruchu samochodowego na skrzyżowaniu, prace prowadzone...
więcej >

Kolejny projekt drogowy na stronie internetowej ZDM

2013-04-30
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym projektem drogowym, który został zaprezentowany na naszej stronie internetowej. Tym razem w zakładce "Projekty drogowe" można zobaczyć projekt pn. "Rozbudowa i przebudowa istniejącego układu ulic w rejonie połączenia ulic Krzywoustego, Ostrowskiej, Ługańskiej i Bodawskiej w Poznaniu".
Zapraszamy po przesyłania uwag, wniosków, sugestii.
więcej >

Remont ulicy Krzywoustego

2013-04-29
Informujemy, że prace remontowe na ulicy Krzywoustego będą kontynuowane do 17 maja br. Do tej pory wykonawca, Zakład Robót Drogowych, wyremontował 3 800 metrów kwadratowych nawierzchni ulicy. Prace dotyczyły nie tylko warstwy ścieralnej, ale również warstwy wiążącej nawierzchni i remontów cząstkowych. Koszt remontu wyniósł ok. 600 tys. złotych.
Od poniedziałku, 6 maja, na ulicy Krzywoustego pojawi się patchmatic - maszyna drogowa przeznaczona do wypełniania spękań i ubytków w nawierzchni jezdni...
więcej >

Zmiana w organizacji ruchu na moście Dworcowym

2013-04-29
Jak informuje TriGtranit Development Polska sp. z o.o, "w związku z budową dróg wokół ZCK, koniecznością budowy trzeciego pasa ruchu, prawo-skrętu umożliwiającego wjazd na Wolne Tory, do nowego dworca PKS i galerii handlowej Poznań City Center, z dniem 29 kwietnia br. (poniedziałek), od rana zmieniona zostaje dotychczasowa organizacja ruchu. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy maja.
Wprowadzana zmiana ma związek z budową i koniecznością podłączenia ...
więcej >

Uwaga kierowcy! Naprawa nawierzchni jezdni na Alejach Solidarności

2013-04-24
Informujemy, że w piątek, 26 kwietnia, po porannym szczycie komunikacyjnym, około godziny 8.30, rozpoczną się prace drogowe polegające na naprawie nawierzchni jezdni Alei Solidarności. Prace będą prowadzone zarówno na jezdni północnej jak i południowej Alei na odcinku od ronda Solidarności do ulicy Połabskiej.
Prace będą prowadzone "pod ruchem" jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Wykonawcą prac remontowych jest firma Colas Polska sp. z o.o.
Prace zakończą się w niedzielę, 28...
więcej >

Koncepcja do opiniowania. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej ulicy Święty Marcin z elementami uspokojenia ruchu

2013-04-23
Przedstawiany do opiniowania koncepcję zagospodarowania przestrzeni publicznej ulicy Święty Marcin z elementami uspokojenia ruchu. Celem przedstawionej koncepcji zagospodarowania ulicy Święty Marcin jest stworzenie przestrzeni chętnie odwiedzanej przez poznaniaków i turystów. Koncepcja zakłada ograniczenie uciążliwości związanych z ruchem samochodowym i odwrócenie dominacji transportu nad innymi funkcjami ulicy. Wypływa ona z przyjętych przez ZDM rozwiązań dotyczących regulacji i uspokojenia ruchu samochodowego w centrum Poznania, udostępnienia jak największej ilości ulic pieszym. Wpisuje się...
więcej >

Konferencja prasowa dotycząca koncepcji zagospodarowania ulicy Św. Marcin

2013-04-23
Dzisiaj, w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa dotycząca koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej ulicy Święty Marcin z elementami uspokojenia ruchu. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Jeden z autorów koncepcji dr inż. arch. Bartosz Kaźmierczak przedstawił uczestnikom prezentację przygotowaną na bazie rozwiązań zaproponowanych przez ZDM. W konferencji udział wzięli Mirosław Kruszyński Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Kazimierz Skałecki i Jerzy Nawrocki dyrektorzy ZDM, Anna Hryniewiecka dyrektor CK Zamek.
Celem przedstawionej koncepcji...
więcej >

Kaponiera w błysku fleszy

2013-04-23
W ubiegłym tygodniu Prezydent Ryszard Grobelny zaprosił dziennikarzy na spotkanie raportujące postęp inwestycji w Poznaniu. Jedną z wizytowanych inwestycji była przebudowa ronda komunikacyjnego Kaponiera, realizowana przez ZDM. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył Kazimierz Skałecki Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji ZDM. Pan dyrektor przedstawił mediom stan zaangażowania i postępy prac na placu budowy.
foto UMP
więcej >

Utrudnienia w ruchu na poznańskich ulicach

2013-04-18
Informujemy o zmianach w organizacji ruchu na ulicach Dąbrowskiego, Rakoniewickiej, Dworcowej i skrzyżowaniu ulic Niestachowskiej i św. Wawrzyńca.
W piątek, 19 kwietnia br. o godzinie 23.30 (po przejeździe ostatniego tramwaju) na ulicy Dąbrowskiego pomiędzy ulicami Strzałkowskiego a Żurawią zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Jeden kierunek ruchu obowiązywać będzie do poniedziałku, do godziny 4.30. W przeciwnym kierunku (w stronę ulicy Roosevelta) zalecamy objazd ulicami Poznańską, Kochanowskiego do ulicy Dąbrowskiego.
Skrzyżowanie ulic Prusa ? Dąbrowskiego...
więcej >

Sprostowanie do artykułu ?Polska. Głos Wielkopolski? autorstwa Marcina Idczaka ?Czy poznańskie chodniki zamienią się w śmietnik??

2013-04-17
W tekście Marcina Idczaka "Czy poznańskie chodniki zamienią się w śmietnik? ?pojawiły się nieprawdziwe informacje, które wymagają sprostowania. I tak:
1. Nieprawdą jest, że "od wczoraj ZDM nie zleca sprzątania komunalnych chodników?. Prace związane z oczyszczaniem pasa drogowego są prowadzone przez cały rok, a przy użyciu sprzętu mechanicznego od 8 kwietnia br. o czym informujemy m.in. na naszych stronach internetowych: http://www.zdm.poznan.pl/news.php?site=view&id=1786
2. Nieprawdą jest, że (?) ekipy sprzątające wyjdą na miasto tylko wówczas,...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Garbarach - awaria wodociągowa

2013-04-17
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Garbary, gdzie na wysokości Starej Rzeźni doszło do awarii wodociągowej. Na miejscu pracują służby Aquanetu.
foto ZDM
więcej >

Zamiatarki na ulicach

2013-04-16
W tym roku zamiatarki na poznańskich ulicach i chodnikach pojawiły się ponad miesiąc później niż w latach ubiegłych. Jeszcze 1 kwietnia miało miejsce posypywanie piaskiem po opadach śniegu i deszczu. Zimowa aura, temperatury poniżej zera w godzinach nocnych, sprawiły że mechaniczne czyszczenie rozpoczęło się 8 kwietnia. Prace prowadzone przy użyciu zamiatarek oraz ręcznie prowadzone są przede wszystkim w godzinach nocnych. Dzięki temu nie powodują dodatkowych utrudnień komunikacyjnych.
W ubiegłym roku,...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Krzywoustego w związku z naprawą nawierzchni jezdni

2013-04-15
Informujemy, że w kwietniu i maju kontynuowane będą prace drogowe, które polegają na wymianie nawierzchni jezdni. W środę, 10 kwietnia, rozpoczęła się naprawa nawierzchni jezdni na prawym pasie południowej jezdni na odcinku od wiaduktu nad ulicą Kurlandzką do wiaduktu Franowo. Prace będą kontynuowane do 17 kwietnia. Następnie, począwszy od 17 kwietnia, rozpoczną się roboty drogowe na prawym pasie południowej jezdni na odcinku ulicy Torowej do zjazdu na A2. W terminie...
więcej >

Koncepcja rewaloryzacji zieleni na narożniku ulic Dolina i Górna Wilda

2013-04-12
Miło nam poinformować, że opracowana została kolejna koncepcja rewaloryzacji zieleni przydrożnej. We współpracy z Radą Osiedla Wilda wykonana zostanie rewaloryzacja skweru na narożniku ulic Dolina i Górna Wilda. Prace polegać będą na założeniu nowej zieleni, wprowadzeniu elementów małej architektury, wymianie nawierzchni jezdni, chodników i uporządkowaniu sposobu parkowania na terenie przyległym. W założeniach projektowych przyjęto ideę, że skwer ma być bujnie kwitnącym przez cały sezon klombem. Ozdobą ma być szpaler kasztanowca...
więcej >

Wiadukt Kosynierów Górczyńskich, rondo Kaponiera. Postęp prac na budowach

2013-04-10
Wiadukt Kosynierów Górczyńskich, wschodni ? w połowie marca zakończone zostały prace związane z budową konstrukcji stalowej wszystkich przęseł wiaduktu oraz łącznicy (od ulicy Rakoniewickiej) wraz ze scalaniem. W lutym zaczęły się roboty szalunkowe, zbrojarskie na płycie pomostowej, które powinny się zakończyć do końca przyszłego tygodnia. Z uwagi na warunki atmosferyczne na poniedziałek zaplanowano prace związane z betonowaniem. Zaawansowanie prac związanych z budową i przebudową infrastruktury podziemnej ? według specjalistów...
więcej >

Rozbudowa ulicy Pustej. Początek prac budowlanych

2013-04-09
Informujemy, że 11 kwietnia rozpoczyna się rozbudowa ulicy Pustej. W związku z pracami budowlanymi ulica zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ulicy Bożeny do ulicy Mogileńskiej. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy lipca 2013 roku. Objazd do ulicy Bożeny odbywać się będzie ulicami Warszawską i Wandy lub Warszawską, Światopełka i Mścibora. O postępach prac budowlanych i związanych z nimi zmianach w organizacji ruchu będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Zadanie...
więcej >

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ul. Krzywoustego

2013-04-09
Informujemy, że w dniach od 10 13 kwietnia 2013 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Krzywoustego w Poznaniu, na odcinku od ulicy Bobrzańskiej do wiaduktu Franowo. Na zlecenie ZDM prowadzona będzie wymiana nawierzchni jezdni na jezdni południowej (kierunek: Kórnik). Prace wykona Zakład Robót Drogowych. W celu minimalizowania utrudnień komunikacyjnych prace podzielono na etapy. Roboty drogowe rozpoczną się od frezowania nawierzchni jezdni, następnie zaplanowane zostały prace bitumiczne polegające na układaniu...
więcej >

Budowa ulicy Staszica. Początek prac brukarskich

2013-04-08
Informujemy, że w wtorek, 9 kwietnia 2013 roku, rozpoczną się prace drogowe na ulicy Staszica. Prace budowlane rozpoczną się od wymiany krawężników i remontu chodnika po wschodniej stronie ulicy. Następnie prace brukarskie będą prowadzone po zachodniej stronie ulicy Staszica.
Informujemy, że w trakcie prowadzenia robót brukarskich ruch samochodowy odbywać się będzie po zwężonej jezdni. Nastąpi również czasowe wyłączenie części miejsc postojowych z użytkowania. Wykonawca remontu informuje, że dojazd do posesji będzie...
więcej >

Uwaga! Od poniedziałku zmiana w organizacji ruchu pieszych wokół ZCK

2013-04-05
Jak informuje firma Trigranit realizująca Zintegrowane Centrum Komunikacyjne od dnia 8 kwietnia br. przez kilka najbliższych miesięcy będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu pieszych wokół ZCK. Wprowadzone zmiany mają związek z koniecznością przebudowy południowej jezdni ulicy Matyi , od mostu Dworcowego do dworca PKS.
- Zamknięty dla pieszych zostaje chodnik po stronie południowej, od obecnego przejścia dla pieszych na Moście Dworcowym aż do dworca autobusowego PKS.
- Ruch pieszych...
więcej >

Trudne warunki na drogach. Zapowiadane opady śniegu

2013-04-03
Synoptycy z IMGW Biuro Prognoz w Poznaniu zapowiadają, że pod koniec dnia wystąpią opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 3 do 5 cm. Takie zjawiska mogą oznaczać bardzo niekorzystne warunki drogowe. Bardzo prosimy mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na warunki zimowe. Pogorszenie pogody może być przyczyną spowolnienia ruchu.
Szczególny apel kierujemy do kierowców.
Przypominamy:
? działania służb drogowych mają na celu jedynie łagodzenie skutków niekorzystnej aury na drogach,
? w zmiennych...
więcej >

W maju zmiany na Żydowskiej

2013-04-03
W maju z inicjatywy Komisji Rewitalizacji Miasta Poznania planowane jest wprowadzenie zmian na ulicy Żydowskiej. Ulica ma zmienić swój dotychczasowy charakter. Nowością będą ogródki gastronomiczne usytuowane na ulicy. Takie rozwiązanie wymaga wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. W miejscach gdzie powstaną ogródki zlikwidowane zostaną miejsca do parkowania. Na ulicy wprowadzona zostanie ?strefa zamieszkania?, co oznacza, że piesi będą uprzywilejowanymi uczestnikiem ruchu drogowego i będą mogli korzystać z całej szerokości ulicy. Dodatkowo...
więcej >

6. Poznań Półmaraton - utrudnienia w ruchu

2013-04-02
Jak informują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w dniu 7 kwietnia br. odbędzie się 6. Poznań Półmaraton. W związku z organizacją imprezy nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.
Jak informuje organizator trasa biegu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godzinach od 8:00?12:00, dodatkowo ulica apba A. Baraniaka zamknięta będzie od godziny 06:00. Na trasie półmaratonu będą umiejscowione tzw. śluzy.
Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.
Szczegółowe informacje na...
więcej >


Dowiedz się więcej